Prezydent wręczył odznaczenia państwowe siatkarzom [WIDEO]


Prezydent Andrzej Duda odznaczył siatkarzy i członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski Krzyżami Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżami Zasługi.
W niedzielę reprezentacja obroniła tytuł mistrzów świata w piłce siatkowej.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda odznaczył siatkarzy i członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski Krzyżami Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżami Zasługi. W niedzielę reprezentacja obroniła tytuł mistrzów świata w piłce siatkowej.

Prezydent podziękował sportowcom za radosne przeżycia, jakich dostarczyli Polakom. Podkreślił, że odznaczenia, które wręczył, są odznaczeniami od całego polskiego społeczeństwa. „Sam miałem przyjemność zobaczenia tego meczu na żywo, razem z kibicami, którzy przeżywali to spotkanie i odczuwali dumę wspaniałego i bezapelacyjnego zwycięstwa, które nie pozostawiło złudzeń, kto jest najlepszy” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że zdobycie siatkarskiego mistrzostwa świata stało się udziałem całego społeczeństwa i rozsławiło Polskę na całym świecie. „Jestem tym bardziej wdzięczny, że stało się to w roku symbolicznym – stulecia odzyskania niepodległości” – mówił prezydent.

Andrzej Duda powiedział, że siatkarze pokazali, że Polacy umieją zwyciężać i utrzymywać to zwycięstwo. „Ten sukces wlewa nadzieję w serca, pokazuje, że Polacy są wielcy” – mówił prezydent. Andrzej Duda podkreślił, że siatkarze po raz drugi z rzędu zdobyli mistrzostwo świata.


Andrzej Duda wyraził nadzieję, że rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie dla naszego kraju przełomowy w wielu dziedzinach. „Niech to będzie punkt odbicia, z którego Polska wyskoczy i pójdzie dalej na drogę swojego rozwoju” – powiedział prezydent. Dodał, że chce, aby Polacy uwierzyli, iż od tego roku zacznie się nowy impuls dla naszego kraju. „Nowy impuls rozwojowy, pchający nas na najlepsze drogi rozwoju gospodarczego, społecznego i istnienia naszego kraju” – podkreślał prezydent.

Kapitan reprezentacji polskich siatkarzy Michał Kubiak mówił, że po obronieniu mistrzostwa świata, marzeniem kadry jest zdobycie złota na olimpiadzie. „Nie obiecuję, że to mistrzostwo zdobędziemy, bo to jest tylko sport. Będziemy się starać i mam nadzieję, że nastąpi to już w Tokio” – mówił Michał Kubiak. Zawodnik podczas spotkania reprezentantów z prezydentem Andrzejem Dudą podziękował za wsparcie państwa i obiecał dalszą pracę zespołu. „My ze swojej strony możemy zapewnić, że będziemy robić wszystko, żeby przynosić chlubę naszemu państwu i zdobywać następne laury” – zapewniał Michał Kubiak.

źródło:wiadomosci.com


Zobacz Też: Trzydzieści dolarów za spotkanie! Tadeusz Rydzyk pobierał wejściówki za mszę w Kanadzie!


Komentarze: