Rydzyk zakłada partię. Zaskakująca reakcja Macierewicza


Ojciec Tadeusz Rydzyk zakłada nową partię polityczną o nazwie Ruch Prawdziwa Europa. Odpowiedni wniosek miał się już znaleźć w warszawskiem Sądzie Okręgowym. Tymczasem były szef MON Antoni Macierewicz twierdzi, że w sprawie tzw. partii o. Rydzyka możemy mieć do czynienia z fake newsem.

 

Wniosek do sądu złożył europoseł Mirosław Piotrowski, związany z Prawem i Sprawiedliwością oraz z Radiem Maryja i o. Tadeuszem Rydzykiem.

 

– Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego – mówił były szef MON na antenie Telewizji Republika.

Dodał, że „być może ktoś został przez kogoś podpuszczony”. – Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem – stwierdził Macierewicz w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

W podobnym tonie wypowiedział się były poseł PiS Andrzej Jaworski w rozmowie z portalem wPolityce.pl. – Ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk nie zakładał, nie zakłada i nie będzie zakładał żadnej partii politycznej. Każdy, kto jest przy zdrowych zmysłach, na pewno to wie – stwierdził.

Jednocześnie Jaworski potwierdził, że europoseł Piotrowski złożył wniosek o zarejestrowanie nowej partii. – Ma do tego prawo i jeżeli uważa, że jest to właściwa droga, to może to zrobić – oznajmił.

Źródło: Telewizja Republika. wPolityce.pl


Zobacz: „Siedmiu posłów przechodzi do nas”. Koniec poselskiego klubu Nowoczesnej?


Komentarze: