Ujawniono SKANDALICZNE powiązania katastrofy smoleńskiej. Jesteśmy zszokowani Więcej informacji:


Katastrofa smoleńska przez znaczną część społeczeństwa i polityków uważana jest za rosyjski zamach. Teraz wyciekły skandaliczne powiązania tej tragicznej historii z inną rzeczą, która ma miejsce na naszych oczach. Jesteśmy zszokowani.

Katastrofa smoleńska i jej kulisy nadal pozostają kwestią sporną, na którą nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie inaczej mysli o niej Antoni Macierewicz, który otwarcie przyznał, że brak reakcji Zachodu w tej sprawie doprowadził do agresji Moskwy na Ukrainę. Jak były szef MON doszedł do takiego wniosku? Pomimo 8,5 roku śledztw i dochodzeń, wciąż nie wiadomo, co tak naprawdę sprowadziło rządowego Tupolewa na ziemię i dlaczego nie dał rady awaryjnie wylądować.

10 kwietnia 2010 roku Polska podzieliła się na dwie części. Jedna z nich na czele z Prawem i Sprawiedliwością i jego zwolennikami ogłosiła rosyjską winę, druga wbrew partii Jarosława Kaczyńskiego po raz pierwszy w historii bez żadnych zastrzeżeń uwierzyła rządowi rosyjskiemu.

Niezależnie od poglądów sprawa nadal tkwi w miejscu, dzieląc społeczeństwo niewierzących w zamach i wierzących Rosjanom, podczas gdy prawdy nie zna nikt. Do tego dochodzi Antoni Macierewicz, który już chyba całą swoją karierę polityczną poświęcił zamknięciu sprawy katastrofy. Katastrofa smoleńska porażką polskich rządów

Śmierć prezydenckiej delegacji lecącej na obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego wywołała największy konflikt społeczny w najnowszej historii Polski. Narracja wokół niej i jej kontekst jest tak złożony, że trudno go w ogóle wytłumaczyć i zrozumieć nam samym.

„Smoleńsk” definiuje dziś, kto może zostać czyimś przyjacielem, kto jest według danej osoby najlepszym politykiem, a nawet, chociażby to, kto wierzy w zabobony, a kto nie. Nadal nie ulega wątpliwości jednak, że w zasadzie mało wiemy na temat jej przebiegu i wierzymy po prostu temu, co powiedzą politycy, którym akurat ufamy.


Polskie rządy zarówno te PO-PSL, jak i Zjednoczonej Prawicy nie robią niemalże niczego, by wyjść ze sprawy z twarzą. Wrak samolotu nadal znajduje się w Rosji, ani nie wyciągnięto żadnych konsekwencji z podmienienia ciał w trumnach.

Polscy politycy głos podnoszą tylko na własnym podwórku i w polskich mediach. W stosunku do rządu Federacji Rosyjskiej stosują jednak bardziej zachowawczy ton, nic w ten sposób nie osiągając.

 

Antoni Macierewicz o skandalicznych powiązaniach tej sprawy

Po ostatnim starciu ukraińskiej marynarki wojennej z rosyjską służbą bezpieczeństwa na Morzu Azowski, po którym do niewoli wzięto kilka ukraińskich okrętów wraz z załogami, Antoni Macierewicz stwierdził w rozmowie z portalem Niezależna, że NATO powinno w końcu zrozumieć, iż pokojowe rozwiązania nie mają szans zadziałać na Władimira Putina.

Jego daniem to na Polsce spoczywa odpowiedzialność za zmianę nastawienia innych państw NATO i ostateczne powiedzenie „nie” rosyjskiej polityce względem sąsiadów.

Później na Twitterze napisał również, iż obecna sytuacja na Ukrainie jest pokłosiem obojętności zachodu na katastrofę smoleńską i nieprzykładania wagi do słów i działań Lecha Kaczyńskiego. Tym wprost wyraził, jakie powiązanie ma na myśli.

źródło: pikio.pl


Zobacz Też: Rozmowa Andrzej Duda – Petro Poroszenko


Komentarze: