Wyszukiwanie w przeglądarce telefonu będzie o wiele szybsze, dzięki prostej sztuczce


Kiedy wyszukujesz na swoim komputerze jakiegoś słowa lub nawet całej frazy, skrót CTRL + F jest niezastąpiony. To dzięki niemu w kilka sekund odnajdziesz pożądany fragment artykułu czy rozdziału. Jednak jak sprawa wygląda na telefonach? Myślisz, że na urządzeniach mobilnych szukanie wybranej frazy skupia się jedynie na szybki „przeskanowaniu” całości swoim wzrokiem?

 

Niewiele osób wie, że istnieje prosty sposób, dzięki któremu na swojej ulubionej przeglądarce szybko znajdziesz interesujący Cię fragment! Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć pewną funkcję, a wyszukiwanie frazy w Google Chrome, Firefox czy Safaristanie się jeszcze szybsze.

Wyszukiwanie w Chrome i Firefox

Na telefonie obydwie te przeglądarki działają w bardzo podobny sposób, jedyne co musisz zrobić to kliknąć w ustawienia witryny (trzy kropeczki znajdujące się po prawej stronie u góry przeglądarki), a następnie kliknąć „Znajdź na stronie”.

 

Po wpisaniu wyszukiwanych słów liczba wyników będzie widoczna na pasku, u góry ekranu. Aby przemieszczać się po stronie do najbliższych znalezionych fraz, należy użyć strzałek, dzięki którym strona automatycznie przewinie się do wybranego miejsca z użytym słowem.


Wyszukiwanie w Safari

Jeśli należysz do niewielkiego grona użytkowników, którzy korzystają z przeglądarki Safari, być możesz nie znasz jeszcze tej funkcji. Aby znaleźć pożądaną frazę na stronie musisz wejść w ustawienia przeglądarki i kliknąć funkcję „Find in Page”. Po chwili zostanie wyświetlone okienko, w którym należy pisać słowo kluczowe. Po wpisaniu, wyniki będą wyświetlane podobnie jak w przeglądarce Chrome i Firefox, z podaną liczbą wyników po prawej stronie.

Występujące problemy z przeglądarkami

Google Chrome, mimo iż jest najpopularniejszą przeglądarką internetową, bardzo często ma problemy z poprawnym wyświetlaniem wyników. Najczęściej zgłaszanym problemem jest automatyczne powracanie do pierwszego wyniku, mimo prób przejścia do kolejnych fraz. Firefox przez pewien czas, również miał ten sam problem, jednak ostatnio ta przeglądarka poprawiła swoją wydajność.

źródło: genialne.pl


Zobacz Też: 11 Fantastycznych Zastosowań Sody Oczyszczonej. Dzięki Niej Twój Dom Będzie Lśnił!


Komentarze: