Żakowski znów szokuje! Dostrzegł… sukcesy PiS [video]


Publicysta TOK FM i „Polityki”, Jacek Żakowski nie szczędzi ostrej krytyki obecnemu rządowi. Ostatnio jednak coraz mocniej uderza również w opozycję. 

Zaczęło się chyba od dość ostrego wywiadu z Rafałem Trzaskowskim, wówczas kandydatem na prezydenta Warszawy, dziś już sprawującym ten urząd od miesiąca. Później Żakowski dzielił się wrażeniami z posiedzenia Rady Warszawy w sprawie bonifikat i popisu, jaki dała przewodnicząca Rady, Ewa Malinowska-Grupińska, związana z Koalicją Obywatelską. W ocenie Żakowskiego, taki sposób prowadzenia obrad wieści Polakom prawdziwy „horror” w sytuacji, gdy Koalicja Obywatelska dojdzie do władzy.

Wczoraj publicysta nagle dostrzegł, że są sprawy, w których PiS ma rację, można również w pewnych kwestiach mówić o sukcesach rządu.

„Obniżając współczynnik Giniego, czyli rozpiętość dochodową, o 3 punkty w ciągu 3 lat. To jest bardzo, bardzo dużo, to poważny sukces”- wskazał Jacek Żakowski.

Nie był to jedyny gość programu, który wypowiedział słowa mogące zaboleć opozycję totalną. Miażdżącej krytyce poddała Koalicję Obywatelską również dziennikarka „Newsweeka”, Renata Kim.


W ocenie Kim, opozycja, mimo iż PiS sprawuje władzę już od trzech lat, jest wciąż „reaktywna”, nie ma własnej inicjatywy, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie: „co trapi ludzi w Polsce”, nie wypracowała dobrych, ciekawych propozycji dla Polaków, dlatego publicystka raczej średnio wierzy w sukces opozycji w wyborach parlamentarnych. Swoją nadzieję Renata Kim pokłada co prawda w ruchach związanych ze „Strajkiem Kobiet”, ale te środowiska są z kolei zbyt słabe, poza tym część ich przedstawicielek również związała się z Koalicją Obywatelską.

Oj, bo ktoś tu znów zdenerwuje Stefana Niesiołowskiego, tak jak niedawno Dominika Wielowieyska! Ktoś tu pracuje na łatkę „symetrysty”, niezbyt dobrze widzianą w kręgach opozycji…

Renata Kim: Nie mam optymizmu co do szans wyborczych #KO. Jest wyłącznie reaktywna, nadal nie ma żadnego pomysłu co boli polskie społeczeństwo, co trzeba obiecać, co jest w stanie zrealizować, jak sprawić, żeby obywatele uwierzyli jej obietnicom, widzę niesamowity marazm. #POKO pic.twitter.com/VJ9DbGUM6e

źródło:fronda.pl

 


Komentarze: