Żółte kamizelki w Warszawie?! Pojawiła się sensacyjna teoria: „Zaczęło się!”


Protesty tzw. żółtych kamizelek od czterech tygodni trwają w całej Francji i już przerzuciły się do Belgii. Traci francuska gospodarka i francuscy obywatele. Tymczasem na ulicach Polski internauci również zauważyli ruch „żółciaków”. Zobaczcie sami!

 

Protesty ruchu „żółtych kamizelek” we Francji rozpoczęły się 17 listopada. Ich uczestnicy sprzeciwia się m.in. podwyżkom akcyzy na paliwa i wzrastającym kosztom utrzymania.

Manifestacje w stolicy Francji przerodziły się w akty przemocy i wandalizmu. Mer Paryża Anne Hidalgo w telewizji France 3 mówiła dziś, że szkody spowodowane przez sobotnie rozruchy szacowane są na 3-4 miliony euro. Ekonomiści ostrzegają, że protesty „żółtych kamizelek” mogą kosztować francuską gospodarkę nawet miliardy euro.

Protestujący w żółtych kamizelkach pojawiły się również w Brukseli. Policja blokuje tam wejścia do budynków instytucji Parlamentu Europejskiego.

 

Żółte Kamizelki przed Parlamentem Europejskim w Brukseli

– napisał eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.

Rzecznik prezydenta Emmanuela Macrona Benjamin Griveaux poinformował, że na początku tego tygodnia Macron wygłosi ważne oświadczenie. Nie sprecyzował jednak, kiedy dokładnie to nastąpi, ani czego dotyczyć będzie wystąpienie Macrona.

 

Coraz głośniej mówi się o możliwej ingerencji Rosji w trwające we Francji protesty, które przyjmują coraz bardziej ostrą formę. W sieci pojawia się sporo kontrowersyjnych materiałów. Już wczoraj francuskie władze zarządziły pilną weryfikację niektórych kont na Twitterze, które mają mieć powiązania z Rosją i rozprzestrzeniać fake newsy na temat demonstracji we Francji. To wszystko, co dzieje się wokół protestów, mnoży pewne teorie.


 

Tymczasem również w Polsce internauci zauważyli „żółciaków”:

https://twitter.com/michalgreloch/status/1072111569239187456/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1072111569239187456&ref_url=https%3A%2F%2Fniezalezna.pl%2F249588-zolte-kamizelki-w-warszawie-pojawila-sie-sensacyjna-teoria-zaczelo-sie

źródło: niezalezna.pl


Zobacz: [WIDEO] Francja: Spektakularne aresztowanie, policja niczym gestapo. Zobacz jak potraktowano licealistów


Komentarze: